• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

SİTEMİZ DEPREMLERE HAZIR MI?

...
1960'lardan itibaren yaygınlaşan çok katlı apartmanların deprem yönetmeliklerine uygun güncellenmesi gerektiği için "Kentsel Dönüşüm" projeleri ülkemizde uygulanıyor.


        

Etiler Mahallemiz içinde 2009 yılında bir-iki apartmana yapılan tekliflerle ufak ufak başlayan bu uygulama sayesinde; Eski binaların yıkılıp yerine deprem yönetmeliklerine uygun, yeni, modern projeli binaların inşaa hareketleri, kısa zamanda tüm mahallemize yayıldı.


                            
Önümüzdeki yıllar içinde; Depremlere dayanıklı, yeni ve modern bina yapısıyla mahallemiz göz kamaştıracak semt haline gelecek gibi görünüyor.Butik Sitelerimiz de, Depremlere Dayanıklı Yeni Modern Binalarına Kavuştu:

2014 Senesinden itibaren değişen kanunlardan faydalanan Pirelli Sitesi, Garanti Blokları, Havagazı Sitesi, Sadabat Sitesi ...gibi butik sitelerimizin de eski binalarının yıktırıldığı ve yerine depreme yönetmeliklerine uygun, yeni modern binalarının inşaa edildiğini artık görebiliyoruz. Uçaksavar Sitesi ve Diğer Büyük Sitelerimiz

Büyük arsa yüzölçümüne + Malik sayısına +  Yüzlerce bağımsız bölüme sahip olan sitelerimizin Kentsel Dönüşüm sancıları senelerdir devam ediyor.

Uçaksavar Sitesi (94.893m2 arsa içinde 47 blok, 427 daire), 

Belediye Sitesi (37.200m2 arsa içinde 10 blok, 450 daire),
 
Petrol Sitesi (34280m2 arsa üzerinde 33 blok, 364 daire),
 

Belediye Sitesi, Narin Sitesi, Geylani sitesi, Emelim Sitesi, Mutlu Sitesi, Basın Sitesi....gibi benzeri toplu yapılarımızın kentsel dönüşüm çabalarından sonuç alınamadığını görüyoruz.Büyük Arsa ve Malik Zenginliğine sahip sitelerimizin, eski binalarını yenilemeleri için üç seçenekleri var gibi görülüyor.

A) Devlet Güvencesiyle Kentsel Dönüşüm

B) Özel Sektör İle Kentsel Dönüşüm

C) Mülk Sahipleri Eliyle Yapılan Kentsel Dönüşüm

 

 

Büyük depremlerin beklendiği İstanbul'da;1060 lı yıllarda (Deprem yönetmelikleri uygulanmadan inşaa edilen binalarımızı)güncellememiz gerekiyor.

                       Uçaksavar Sitesi .Com

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   493 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın