• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

Kat Maliklerimize Kentsel Dönüşüm İçin Davet

SİSTEM BİZİ DEĞİL, BİZ SİSTEMİ YÖNLENDİRELİM

Sevgili Kat Malikleri;

Bu yazıma “Tuz Kokarsa”  veya “Bir Kooperatifin Günahları” ya da “Uçaksavarın Efendileri ve Marabaları” gibi başlıkları verebiliriz.

 

Çünkü 1958 li yıllardan itibaren başlayan Uçaksavarı inşa etmek ile 2006 yılında tekrar başlayan sitenin tamamını yeniden inşa etmek projeleri birbirlerine benzer oluşumlar ve reaksiyonlar göstermiş.

Kooperatif olduğu dönemde üyelerinin ve Site olduğu dönemde de kat maliklerinin haklarını hukuk çerçevesinde koruyup kollayasın diye görevlendirilenlerin faaliyetlerini incelediğimizde ve tanık olduğumuzda elde ettiğimiz sonuçlar yukarıdaki başlıkları hak ediyor.

Yüzlerce kat malikinin işlerini yönetme ve yönlendirme faaliyeti 10 ile 50 sayı aralığındaki kişilerin menfaatler zincirinden oluşan oligarşi gurubunu türetmiş.

Uzun yazılardan sıkılacağınızı bildiğim için izninizle burada sadece son 10 yılı konu edeceğim.

Biliyorsunuz bir kentsel dönüşüm furyası başlatıldı 2006 yılında ve 2018 yılına kadar milyon dolarlık evlerimizi bekledik.

Kimimizin yaşı ilerledi, diğerinin çocukları büyüdüler, ihtiyaçlar, hastalıklar var fakat hepimiz 2006 yılından beri bekliyoruz.

Eğer hala bu kentsel dönüşüm için biraz enerjiniz kaldıysa bugün burada anlattığımı okuyun lütfen;

 

ALEYHİMİZE OLAN SİSTEM

Müteahhitler, sitemize geldiklerinde site yönetimiyle bağlantıya geçiyor ve ikna ediyor.

Sonra müteahhit kenara çekiliyor ve site yönetimindeki kişi diğer malikleri ikna ediyor.

Bu sistem müteahhitler için öncelikli tercih oluyor.  

Bu milyar dolarlık projeyi tek başına Site genel idaresine indirgediğinizde şaibelerden kurtulamazsınız ve gerçekten hata yapıyorsanız bu site içinde bunu düzeltebilecek makam kalmaz..

 

 

ÖNERDİĞİM LEHİMİZE OLAN SİSTEM

Site Yönetimi:

Uçaksavar Site Yönetimi, siteyle ilgili tüm işleri takip eder ve hata yapıldığında ikaz eder ya da düzeltir. Onun görevi adalet kadar kutsaldır ve topluluk içindeki maneviyatı besler.

 

Müteşebbisler:

Bu projeyi sorgulayanlar, araştıranlar ve daha iyi olabilir mi diye çabalayanlar olur. Müteşebbis olan bu kişiler çalışırlarsa proje gelişir.

Tutmayın bu insanları bırakın Türkiye’nin tamamından ve Avrupa ve Arap dünyasından ve diğer yerlerden yatırımcıları bulup konuşsunlar, sitemize getirsinler ve uçaksavarlılarla tanıştırsınlar.

 

Kentsel Dönüşüm Heyeti:

Uçaksavarın tüm sahiplerinden Sosyal Yapıya ve Adalete Önem veren, Uzman teknik Bilgileri olan gönüllü komşularımızdan heyetimizi Oluşturalım. Profesör, Doktor, Hukuk Müşaviri, İnşaat Mühendisi, Mimar, Ticaret erbabı, Ev Hanımı, Emekli tüm insanlarımızın tecrübe ve isteklerinden faydalanalım.

Müteşebbis maliklerimizin getirdiği şirketleri hak sahipleri olarak inceleyip değerlendirelim ve bu çabalarımızla topluluğumuza yön verelim

Uçaksavarın Kentsel dönüşümü milyar dolar bütçesine uygun şeffaf, dirayetli ve donanımlı ve gönüllülerden mürekkep bir heyete ihtiyaç duyar.

 

Denetleyici Makam:

Heyet hata yaptığında konu Site genel idaresince incelenir ve gerekiyorsa müdahale edilir.

 

 

Uçaksavarın Son 10 Yılı Nasıl Kaybedildi?

Kat malikleri girişimlerini yapıp şirketleri getirecekler ve site yönetimi ile apartman yönetimleri bu projeleri sorgulayacağı yerde uçaksavarda tam tersi oldu.

İnşaat şirketiyle çalışan site yönetimi ve destekçileri apartman yöneticileri durumu oluştu.

Uçaksavarın projesini doğru yola çekebilecek bir üst mekanizma kalmadı.

 

Topluluğun hak ve hukukuna aykırı işler yapıldı, şaibeler şüpheleri doğurdu ve görevin kötüye kullanımına dair olayların tanıkları oluştu.

2006 ile 2018 Yılları arasında uçaksavarda bu durumu yaşadık. Şimdi aynısı tekrar hazırlanıyor.

 

 

 

2020 YILINDA ÖNCELİĞİMİZ OLAN İŞLER

 

ÖNCELİKLE: EN AZ 100 KAT MALİKİ DESTEĞİYLE KUVVET OLUŞTURACAĞIZ

Uçaksavarın toplam 427 dairesi var ve 350 bağımsız bölüm sahibi aile site dışında ve dünyanın her bir yerine dağılmış halde yaşıyor.

Uçaksavar Kat Maliklerinin %85 i site dışında ikamet ediyor oluşu denetimi ve kontrolü zayıflatıyor.

Bu durumu fırsata çevirerek gurup oluşturan 50 aile rant için bu siteyi (Benim gördüğüm) son 17 yıldır elinde tutuyor. Toplu Yapı, Kooperatif ve Kentsel Dönüşümü tekellerine aldıkları için sitenin tamamını kendilerine kilitlemiş durumdalar. Bu elli aileyi ismen burada tek tek sayabilirim.

Sadece gurup menfaatlerine uygun beklentiyle hareket ettikleri için:

A)   Site için çalışılmıyor fakat yönetimi de bırakmıyorlar. Sitemizin ne kadar ilgisiz bırakıldığını burada 10 A4 kâğıdı kadar yazıp anlatabilirim.

 

B)   Deprem için ve kentsel dönüşüm için zaman kaybediliyor. Hepimiz için hayati önemdeki bu konu ihmal ediliyor.
 

SONUÇ


Uçaksavar Site Yönetimi ile Uçaksavar Kentsel dönüşüm Heyetleri Görevlerini birbirlerinden ayıralım ki her kurum kendi vazifesinin hakkını verebilsin.

 

UÇAKSAVARIN DIŞINDA İKAMET EDEN 350 AİLEMİZ

Çözümün anahtarı sizlersiniz. En az 100 kat maliki ailemizin desteğini belirten bir mesaj yazısı dahi yeterli olur.

a)    2020 yılı Ocak Ayında içimizdeki müteşebbislere cesaret verelim çalışsınlar. Türkiye’nin tamamından ve Avrupa ve Arap dünyasından ve diğer yerlerden yatırımcıları bulup konuşsunlar, sitemize getirsinler ve uçaksavarlılarla tanıştırsınlar.

b)    Uçaksavarın tüm sahiplerinden Sosyal Yapıya ve Adalete Önem veren, Uzman teknik Bilgileri olan ve Gönüllülerden Heyetler Oluşturalım.

c)    Müteşebbis maliklerimizin getirdiği şirketleri hak sahipleri olarak inceleyip değerlendirelim ve bu çabalarımızla topluluğumuza kolektif heyecanı bizler verelim.    

Bu kolektif hareketimizle;

Mevcut site görevlileri bizleri dikkate almak zorunda kalırlar ve gidişatı normal yörüngesine alırız.

 

 

Uçaksavar Sitesi Kat Maliki
Hüseyln Oruç

whatsapp Hattım 0533 692 02 92
Mail Adresim : bilgi@ucaksavarsitesi.com


Not: Sizler de tüm Uçaksavarlılara iletebilirseniz faydalı olur.


DESTEĞİNİZ İÇİN BURAYA TIKLAYIN LÜTFEN
ANASAYFA İÇİN

 

207 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
UÇAKSAVAR KİRALIK VE SATILIK DUYURULARI