• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

Fesihleri Başlatan Bir Avuç Malik

.

2017 YILINDA FESİH’E ETKEN OLAN MALİKLER

2017 Yılı Mayıs toplantısında kat malikleri kararıyla inşaat şirketiyle yapılmış olan tüm evrakın feshi kararı alındı.

Fakat sitemizi yöneten bu gurup iki ay daha sessizce bekledi ve adeta şirket lehine zaman kazandıran işler yaptı. İki ay sessiz bekledikten sonra çalıştığı hukuk bürosunu azletti ve yeni avukat bakıyoruz dendi.  Birkaç zaman avukatı buldum dosyalara çalışıyor ve sonra da yeni avukat şirketle randevu alıp istişare yapıyor dediler.

Fesihi yapın aylardır neden oyalıyorsunuz dediğimizde “Tek taraflı fesih mümkün değil” dedi ve en sonunda da “Sizler hukuktan anlamıyorsunuz” dendi.

İsyan bayrağını çeken kat maliklerimizle hal çaresi aradık ve nihayetinde ülkemizin etkili hukuk bürolarından biriyle anlaştık. o güne değin verilmiş olan tüm vekâletler ile imzalamış olduğumuz sözleşmeleri 2017 yılı Kasım ayında fesih edecek seviyeye geldiğimizi öğrendiler ve o gecenin sabahında notere koşup fesihleri gerçekleştirdiler.

Eğer yapmasalardı bu konuda hazırlık yapmış olan bizler o hafta ilk fesih edenler olarak başlayacaktık ve diğer kat malikleri de çorap söküğü gibi geleceklerdi.

2017 Yılının Eylül + Ekim + Kasım aylarında emeklerini ve paralarını esirgemeyen kat maliklerimize ve o günlerde içinde bulunduğumuz durumda umut ışığımız olan hukuk bürosu çalışanlarına gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.


Hüseyin Oruç
HABERİNİZ OLSUN “BİZ FESHEDİYORUZ”


İçimizden bir malik, Temsilcilerin başkanı Fevzi Tezcan’a (10 Ekim 2017) mail yazıyor.

10 Ekim 2017 Tarihli Mailden Özetle;

“..Eğer siz bu vekaletnameleri ve sözleşmeleri feshetmezseniz, biz feshediyoruz bilginiz olsun


Her iki tarafa da verdiğimiz vekaletleri geri alacağız (Site yöneticilerine ve şirketin sahiplerine ve şirketin avukatlarına verilen vekaletleri kastediyor). 

Zira o vekâletleri bir baba bile oğluna vermez, ama kabahat bizim, size inanıp okumadan imzaladık. 

Şunu ‘da unutma bu kadar kişiden elbet bir kişinin bedduası tutar. 

Ben kaybediyorsam, sende kaybedeceksin bunu unutma. ..... 

Toplanıp, noter çağırıp bütün vekâletleri iptal edeceğiz, yoksa bu ilelebet böyle devam eder, kaybeden ‘de biz oluruz. 

Neyin? Sulhu, neyin hukuku? 

Sözleşmelerde açık ve sarih belirtilmiş süre dolmuş, sözleşmenin hiç bir hükmü kalmamış. Bunu siz yapmazsanız biz yapacağız..”

 

Bu kat malikimiz 10 Ekim 2017 tarihinde bu yazıyı Temsilcilerin başkanına yazıyor ve Temsilciler 12 Ekim’de notere gidip sözleşmeleri feshediyorlar.


Temsilciler Heyetinin 13 Ekim 2017 tarihinde biz kat maliklerine yazdığı maili:

"12.10.2017 tarihi itibariyle, inşaat şirketiyle sözleşmenin fesih edileceğine dair ihbarname, Temsilcilere vekâlet vermiş malikler adına noter aracılığı ile gönderilmiştir. İhbarname imzaladığımız sözleşmeye uygun olarak, VI. A.1.21 maddesi uyarınca gönderilmiştir. Gönderilen ihbarname metni ektedir. "


Ve devamın da şirkete verdikleri vekâletlerin de feshini yapıyorlar ve inşaat şirketi de bu fesihleri olumlu karşılıyor ve Aralık/2018 ayında tüm fesihler tamamlanarak nihayet bu işler bitiyor.

Bildirimleriniz için: 

Whatsapp 0533 692 02 92
Mail: bilgi@ucaksavarsitesi.com
ANASAYFA İÇİN TIKLAYINIZ


130 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın