• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

Neden Dergi?

.


DERGİ NEDİR?En beğendiğimiz tanımı Cemil Meriç yapıyor. “Dergiler, hür fikrin kaleleridir” diyor üstat."Bu Ülke" kitabında dergiyle alakalı sözlerinden özetle:

“Şöhreti fethe koşan bir aydınlar ordusu. Kimi yarı yolda kalacak, kimi yol değiştirecektir bu akıncıların. Belki hiçbiri varamayacaktır hedefe.


Genç düşünce, dergilerde kanat çırpar. Yasak bölge tanımayan bir tecessüs, daha doğrusu tanımak istemeyen. En çatık kaşlılarda bile insanı gülümseten bir “itimat-ı nefs”, dünyanın kendisiyle başladığını vehmeden bir saffet var.


Tomurcukların vakar gururu. Bir şehrin iç sokakları gibi mahrem ve samimidirler. Devrin çehresini makyajsız olarak onlarda bulursunuz.

Kitap ve gazete… biri zamanın dışındadır, öteki “an”ın kendisi. Kitap, beraber yaşar sizinle, beraber büyür. Gazete, okununca biter.

Kitap fazla ciddi, gazete fazla sorumsuz.

Dergi, hür tefekkürün kalesi. Belki serseri ama taze ve sıcak bir tefekkür.

Kitap, çok defa tek insanın eseri, tek düşüncenin yankısı; dergi bir zekâlar topluluğunun. Bir neslin vasiyetnamesidir dergi.

 


 

Neden Dergi Çıkarıyorum?

 

Uçaksavar Topluluğumuza hareket kazandırabilmek, seslerini duyurabilmek ve özellikle acil durumlarda tamamına ulaşabilmek için ortak bir platform gerektiği fikri temel alınarak filizlendi Uçaksavar Haber Dergimiz.


a)       Site Dışındaki Kat Maliklerimiz

1000 kadar malikimiz dünyanın pek çok yerinde ikamet ediyorlar. Amerika’da, Kanada, Almanya, Hollanda, Rusya, Bodrum, Ankara, Antalya, Trakya, Rize, Sakarya, İzmit, İzmir, Mecidiyeköy, Beykoz, Balıkesir, Avcılar, Zeytinburnu, Ulus, Şile, Bahariye, Kadıköy, Samsun, Katar ve daha pek çok yerdeler.


b)        Site İçinde ikamet eden Komşularımız

Site içinde 47 apartmana dağılı halde 1400 kişi ikamet ediyor.


Ortak bir platforma ihtiyacımız var. Hâlihazırda bu yazıyı okuyorsanız düşünsel aşamaları başlattık demektir. 
 

Seyhan Apartmanı Kat Maliki

Hüseyin Oruç

Whatsapp: 0533 692 02 92, Mail: bilgi@ucaksavarsitesi.com

 


 ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

201 kez okundu

Yorumlar

Dergi hakkında     12/12/2019 15:40

Başlangıç için çok güzel, çok kapsamlı, ancak devamını dilerim. Bu tür on-line oluşumları sürekli beslemek, güncel tutmak yıpratıcı ve zaman alıcıdır. Bence 2400 nüfusu olan bir grup için çok gerekli bir iletişim, bilgi paylaşımı ve haber aktarıcı bir mecra olmuş. Ümidim ve isteğim devam etmesinden yana... Antalya'dan selam ve sevgilerle, Erdal Türker Göktürk D. 2
Misafir - Erdal Türker

UÇAKSAVAR KİRALIK VE SATILIK DUYURULARI