• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

Site İçindeki Takipsizliğin Eseri

24 Ağustos sabah 11.30 itibariyle Füzeciler Sokağının üzerinden akan lağım suları gece 24.00 kadar bütün yola yayılarak devam etti.

Sitemizin Yönetiminin İhmal Edildiğine Dair Yaşanan Örnek Bir Olay

 

24 Ağustos 2019 Sabah 10.30; Füzeciler Sokağımızın girişindeki çay bahçemizin koruluğa bakan yanındaki toprakta mevcut olan fosseptik çukuru iki işçiye kazdırılarak bu fosseptik ile füzeciler sokağı arasındaki toprakta kanal yolu açılıyor.

Amaçları; Dolmuş olan fosseptik çukurundaki tüm pisliği Füzeciler Sokağına akıtarak çukuru boşaltmak.

Sonuç: Sabah 11.30 itibariyle Füzeciler Sokağının üzerinden akan lağım suları gece 24.00 kadar bütün yola yayılarak devam etti ve gece 24.00 te getirilen Vidanjör aracıyla çukur içinde lağım birikintisinin kalanları boşaltıldı.

12 saat boyunca site içine lağım  aktı; Asfalta yapışan lağım orada yürüyenlerin ayakkabılarıyla evlere taşındı, Kediler akan lağımdan su içtiler, çocukların oynadıkları toplara ve bindikleri bisikletlerine lağım akıntıları yapıştı.


Oysa buradaki lağım 10 gün kadar önce sızıntı halinde başlamıştı. Site yönetimi tedbir alabilseydi 24 Ağustosta taşacak seviyeye gelmez ve asfalta akıtalım gibi tuhaf bir çözüm yolu uygulanmazdı.


Site Yönetimine Eleştiri:
 Sitemizin çay bahçesini kiraya veren yöneticiler, burayla ilgili kontrolleri de yapıyor olsunlar ki burayı devir alan işletmeciler de site içinde yaşayan bizler de sorun yaşamayalım. Burada 10 gün süren lağım sızıntısını fark etmeyenler ve iki işçiyle kanal kazdırılıp caddeye 12 saat boyunca lağım akıtanlar kadar bu durumu fark edemeyen site yönetiminin de kabahati var.

Eğer site içindeki yaşamın günlük devinimi içinde çalışan bir site yönetimi olsaydı bu olay ilk gününde fark edilip tedbirler alınabilirdi.

Bu olayın sonrasında da eksik kalındı; Lağım suları asfalta yapıştığından saf suyla temizleyemezsiniz ve kesinlikle belediyeden destek alarak sabunlu su gibi veya benzeri dezenfektanları kullanarak bu yolları ile yakın çevresini steril hale getirmeniz gerekirdi fakat bunu dahi düşünemediler ve yapmadılar.

Çay Bahçemizin Yeni İşletmecilerine Eleştiri: Yeni geldikleri bu mekâna kısa bir zamanda intibak edecekler ve benzeri olayları daha kolay atlatabileceklerdir ancak bu olayı da ilk gününden site yönetimine bildirebilselerdi daha kısa zamanda ve daha faydalı bir sonuç alınabilirdi.


Komşularımıza Teşekkür:
 

Meriç Apartmanında ikamet eden bir komşumuz 24 Ağustos akşamı saat 19.30 da akan lağım sularını videoya çekerek whatsapp üzerinden site içindeki komşularımıza iletip ikaz ettiği için teşekkür ediyoruz.

Lale apartmanında ikamet eden bir komşumuz Beşiktaş belediyesinden içi su dolu iki tankeri getirterek lağımın aktığı caddeyi boydan boya yıkattığı için teşekkür ediyoruz.


Hüseyin Oruç

ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ


176 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
UÇAKSAVAR KİRALIK VE SATILIK DUYURULARI