• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası
  • https://www.facebook.com/

"Uçaksavarlıların Araç Sürücülerine İkazı" Kampanyamız

:-)


BU BAŞARI UÇAKSAVAR TOPLULUĞUNUN GÜCÜNÜ GÖSTERİYORDU FAKAT KİM ENGEL OLDU?

25 Kasım 2019 da başlattığımız “Uçaksavarlıların Araç Sürücülerine İkazı” Kampanyamız Uçaksavarlıların Yoğun İlgisi ve Beşiktaş Belediyesi Fen işleri Müdürü Sayın Ender Topçuoğlu’nun sözleriyle başarıyla sona erdi. Site içinde araçların hızı kesecek beton engelleri çok yakın bir zamanda gelip yollarımıza monte edeceklerini belirttiler fakat neden se halen yapılmadı?
 
Beşiktaş Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ender Topçuoğlu Beyin 4 Aralık 2019 tarihindeki Sözlerinden Özetle:

“ Uçaksavar Site güvenlik kapısından başlayarak gelen araçların hareket halinde oldukları

Muharipler Sokağı.

Füzeciler Sokağı,

Koçyiğitler Sokağı,

Koçyiğitler Sokağının paralelindeki Toprak yolu dâhil toplam 4 sokağımız üzerinde hem gece ve hem de gündüzler içinde araçları yavaşlatacak ve sürücüleri ikaz edecek tedbirleri almak için hazırız.

Uçaksavar Sitesi arazisi özel mülkiyet olduğundan buraya koyduğumuz tabelaları bir kişi dahi şikâyet ederse toplanması gerekeceğinden dolayı site yönetiminin yazılı bir talebine ihtiyacımız var. Bu yazı verildiğinde gereken her şeyi yaparız.”

 


— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE

 

Sayın Ender Topçuoğlu;

Konu: Uçaksavar Site güvenlik kapımızdan başlayarak gelen araçlara yönelik acilen tedbir talebimizdir.

Sayı    : 2

 

Etiler mahallesi içindeki uçaksavar sitesi içinde ikamet ettiğimizi ve Sitemizin güvenlik kulübesi kapısından başlayarak giriş yapmakta olan tüm motorlu araçları yavaşlatacak ve sürücülerini ikaz edecek materyallere ihtiyacımız olduğunu 48 saat önce mail adresinize yazmıştım.

Önce site yönetimimize 25 Kasım 2019 günü bu konuda ihtiyacımız olduğu hakkında yazdığımız maille bilgilendirdik, site yönetimi olarak bu konuyu uygulamaya uygun değilsek bu ihtiyacı kat malikleri olarak kendimiz satın alıp yollara koyabiliriz diye de yazımızda belirttik.

Fakat aradan geçen 10 gün içinde bu konuyu yasa ve yönetmelikler nezdinde biraz araştırınca görevli kurumların bilgisi dâhilinde bu işlerin yapılması gerektiği sonucuna vardık

 

Önce şu sorunun cevabını aradık: Yerleşim yerleri içinde trafiği düzenleme amacı ile Yer işaretlemelerini Trafik işaret levhalarını ve işaretlerini temin ve tesis etmek, bunların devamlılığını ve işlerliğini sağlamak hangi kuruluşun görevidir?

 

Tespitlerimiz:

A)   8 Kasım 1968 tarihinde Viyana’da kabul edilen Karayolu Trafik Sözleşmesi ve Karayolu İşaretleri ve Sinyalleri Sözleşmesi kapsamında yeniden düzenlenmiştir. Tüm karayollarındaki işaretleme standartlarını tespit etmek, yayınlamak ve kontrol etmek" görev ve yetkisi Karayolları Genel Müdürlüğüne verilmiş ve belirlenmiş olan esaslara (KGM, 2004) taşıt trafiğine açık olan tüm karayollarında uyulması zorunludur.

 

B)   2918 Sayılı Karayolları Trafik Kanununun 15. Maddesi gereğince

TRAFİK İŞARETLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

BİRİNCİ KISIM

Amaç, Kapsam ve Tanımlar

BİRİNCİ BÖLÜM

Madde 7 - Trafik işaretlerinin bakım - onarım ve işletilemeleri dâhil temin ve tesisine, yolun Yapım ve bakımından sorumlu olan kuruluşlar görevli ve yetkilidir. Bunun dışında hiçbir kuruluş veya kişi, kendiliğinden herhangi bir yere trafik işareti koyamaz

 

 

Sonuç:

Site içi asfalt yolları belediyemiz eliyle inşa edilmiş olduğu içinbelediyemizin fen işleri müdürlüğüne sizin mailiniz üzerinden (02 Aralık 2019 günü) yazımızı yazdık.

Ancak aradan 2 gün geçtiği halde tepkisiz kaldığınızı görüyoruz.

 

Eğer kurumunuzun

Uçaksavar Sitesi Yerleşim yeri içinde "trafik işaret levhalarını temin ve tesis etmek, bunların devamlılığını ve işlerliğini sağlamak konusuyla" ilgili göreviniz olmadığı kanaatindeyseniz ve tereddüdünüz varsa lütfen bize bildiriniz.

 

Sadece bir tek kat malikinin yazısı yeterli olmadığı durumu halinde de belirtirseniz 1-2 gün içinde site ikamet edenlerinden yüzlerce imza toplayıp sunabilecek aşamadayız. Bilgilerinize,

Sağlıklı günler temenni ediyorum,
Hüseyin Oruç 0533 692 02 92
  — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — BEŞİKTAŞ BELEDİYESİ FEN İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNE
 
Sayın Ender Topçuoğlu;
Konu: Uçaksavar Site güvenlik kapımızdan başlayarak gelen araçlara yönelik acilen tedbir talebimizdir.
Sitemizin güvenlik kulübesi kapısından başlayarak giriş yapmakta olan tüm motorlu araçları yavaşlatacak ve sürücülerini ikaz edecek materyallere ihtiyacımız var.

Her 24 saat içinde yüzlerce değişik boyutta araçların ve yemek taşıyan kurye motorlarının vızır vızır çalıştığı sitemiz içinde tehlike içindeyiz. Tüm bu araçlar kendilerine özel sebeplerle bin bir telaş içinde sitemiz yollarında tehlike saçmaktalar.

Her gün bir kedimizin ezildiği sitemiz içindeki bu yollarda hepimizi riske atan olaylar sıklıkla yaşanıyor ve bu duruma seyirci olmamak gerekiyor.

Karayolları Trafik Kanunu ve Yönetmelikleri ile belediyelere verilen görevleri nazara alarak sizlere yazdığım bu satırlarımı ivedilikle değerlendireceğinizi umuyoruz.

Uçaksavar Site güvenlik kapımızdan başlayarak gelen araçların hareket halinde oldukları

Muharipler Sokağımız.

Füzeciler Sokağımız,

Koçyiğitler Sokağımız,

Koçyiğitler Sokağımızın paralelinde bir Toprak yolumuz mevcut.

Toplam 4 sokağımız üzerinde hem gece ve hem de gündüzler içinde araçları yavaşlatacak ve sürücüleri ikaz edecek acil tedbirler ihtiyacımız var.

Her an tehlike saçan bu vahim konuda faydalı işler yapılabilirse mutlu oluruz. 25 Kasım 2019

 

Uçaksavar Sitesi Seyhan Apartmanı Daire 4 Kat Maliki

Hüseyin Oruç

TC       : 45.916.642.692

GSM   : 0533 692 02 92

Mail     :67huseyinoruc@gmail.com

Not     : Sitemiz içinde ikamet edenler olarak imza kampanyamız var ve Çarşamba gününe yetiştirip sizlere teslim edebiliriz. 02.12.2019

Sağlıklı günler temenni ediyorum,

www.ucaksavarsitesi.com — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — Sayın Uçaksavarlı Komsularımız,

 

Her gün ve geceler motosikletlerin, otomobillerin, minibüslerin, otobüslerin ve kamyonetler gibi yüzlerce ve çeşitli araçların vızır vızır çalıştığı büyük bir site içindeyiz.

Tüm bu araçların sürücüleri kendilerine özel sebeplerle bin bir telaş içinde sitemiz yollarında tehlike saçmaktalar. Gelin bizler düzeltelim bu durumu.

HER GÜN KEDILERIMIZIN EZİLDIGI SİTEMİZ YOLLARINDA HER ŞEYİ SİTE YÖNETİMİNDEN BEKLEMEYELİM. " SURUCULERE İKAZ" KAMPANYAMIZ VAR

 A) Site içindeki sürücüleri İKAZ etmek için çeşitli görsel materyalleri hazırlayıp sitemiz yollarına uygulamak.

B) Site içinde uygulanacak hız limiti için imza toplamak.

Gelin siz de ses verin, her an tehlike saçan bu vahim konuda tedbir alalım. 

 
NOT: Aracınızı Park edeceğiniz yere girerken korna çalın ses gürültü yapın ve farlarınızla selektör yapın ki kulakları duymayan kediler kaçsın. Bir çok hayvanın kulakları duymuyor ve gözleri iyi görmüyor olabilir.


Hüseyin Oruç
0533 692 02 92
bilgi@ucaksavarsitesi.com


ANASAYFAYA DÖNMEK İÇİN TIKLAYINIZ

1098 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BU DOMAİNLER SATILIYOR